...

Lampy betonowe – przytulne czy zimne ?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Lampy betonowe i ich nieoczekiwany efekt ocieplenia naszych domów.

Wszyscy wiedzą, że drewniane lampy sprawiają, że przestrzeń wokół nas jest przytulna, ciepła. Kierując się tym tokiem myślenia, czy lampa betonowa powinna sprawiać, że przestrzeń będzie zimna, surowa? 

Absolutnie nie!

Beton jest oczywiście szorstkim i chłodnym materiałem ale tak naprawdę nie ma takiego wpływu na wystrój wnętrza.
W rzeczywistości sprawia, że przestrzeń staje się całkiem domowa, sielska i przyjemna.

Oprawy oświetleniowe, takie jak FLOGA , zdecydowanie mają silną prezencję. Lampa DOKIA jest krótka i przysadzista, co nadaje jej naprawdę ładny wygląd. Jednocześnie posiada betonowy klosz, który ukrywa światło, nadając lampie tajemniczego uroku.

Zanim całkowicie odrzucisz betonowe lampy jako dodatki do wnętrz, weź pod uwagę kamienną fakturę betonu i piękny szary kolor oraz jego ciężką i jednocześnie delikatną obecność. Są to właściwie cechy lampy wiszącej BETONDOR zaprojektowanej przez polskich projektantów FLOGA

Beton może być lekki, choć wydaje się to niezwykłe. Co więcej, może wyglądać bardzo lekko, jeśli zostanie ukształtowany w określony sposób. Projektanci FLOGA doskonale o tym wiedzą po stworzeniu lamp BETONDOR czy HARER. Mają płynną i delikatną konstrukcję, co pozwala im stworzyć poczucie nieważkości, które zwykle nie jest cechą tego materiału.

 

W połączeniu z innymi materiałami beton nadaje swoje piękne atrybuty, a jednocześnie nabiera nowych cech. Jest taka wymiana elementów, która zawsze ma wyjątkowy wynik. Beton i drewno tworzą fajny duet, uzupełniając się w najcudowniejszy sposób. Wykorzystane to zostało przy projektowaniu lampy KAZURA .

Lampy GAGAN i OBELO firmy FLOGA łączą ten materiał z żywicą i sznurkiem. Rezultatem jest klosz z półprzezroczystym spodem, sznurek nadaje sielskości tym oprawom. Efekt jest naprawdę piękny, zwłaszcza biorąc pod uwagę sposób, w jaki światło ociepla chłodny betonowy odcień.

Lampa betonowa CLUNA czy PATH zaprojektowane również przez FLOGA mają taki fajny industrialny wygląd, łącząc beton i drut wzmacniający. Te dwa materiały połączono razem, tworząc cylindryczne klosze, odsłaniające części, przez które prześwituje metalowa siatka. Wylewa się światło i tworzy niepowtarzalne efekty.
Te lampy betonowe łączą w sobie surowość betonu z delikatnym pięknem klasycznej żarówki Edison. Rezultatem jest ciepły i bardzo przyjemny dodatek.. Ten urok częściowo nadaje połączenie betonu i stali, ale także ciepły blask żarówki

Jest też wiele do pokochania w lampach wykonanych w całości z betonu bez innych materiałów zapewniających kontrast. Piękna obudowa to lampa LUKSROLO. Oprawa ta różnią się kształtem i rozmiarem, a wszystkie wygląda elegancko i efektownie dzięki złotym akcentom.

Ten uroczy przedmiot o nazwie Malos jest idealnym akcentem na biurko lub stolik nocny. Posiada betonowy klosz w kształcie prostopadłościanu z otworem, w którym osadzono żarówkę. Klosz można ustawić na trzy różne sposoby, a każdy wariant wygląda dobrze i zabawnie. Doskonale sprawdza się również jako lampa wisząca. Czerwony przewód zasilający dodaje koloru, podkreślając wesoły charakter lampy.

Zespół FLOGA postanowił zbadać właściwości betonu i zobaczyć, co czyni ten materiał wyjątkowym pod względem wytrzymałości, masy i równowagi. Wyciągnięte wnioski zostały użyte w projektach tych oryginalnych lamp. Można je eksponować i używać na różne sposoby i zawsze są stabilne i urokliwe. Są dostępne w kolorze naturalnym szarym, antracytowym ( na specjalne zamówienie) i beżowym.

FLOGA stworzyła oryginalną recepturę na  mieszankę betonową lamp. Lampy sufitowe i stołowe odkrywają wyjątkowe cechy tego betonu i wykorzystują je, aby wyglądać szykownie i stylowo. Projekty są nowoczesne i przemysłowe, z prostymi i czystymi liniami oraz gładkimi kątami. Przykuwają uwagę fantazyjnymi formami. Tworzą fantastyczny kontrast między betonem a światłem. Wszystko to jest wykonywane ręcznie, co oznacza, że każdy egzemplarz jest inny i niepowtarzalny, z własnymi niedoskonałościami.

Geometryczne wzory są teraz bardzo popularne. Jeśli podoba Ci się ten trend, być może chciałbyś również dodać jedną z tych lamp do wystroju swojego domu?

Udostępnij post

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Sławomir Dominiak

Sławomir Dominiak

Specjalista i konsultant w SLANAT. Entuzjasta nowoczesnego oświetlenia. Współtwórca marki Floga Lighting.
info@floga.eu

Czytaj inne

0
Scroll to Top
Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.